You are currently viewing Dlaczego woda filtrowana jest lepsza niż woda z kranu?

Dlaczego woda filtrowana jest lepsza niż woda z kranu?

Czy filtrowana woda jest lepsza niż woda z kranu? To dobre i uczciwe pytanie. Jeśli chodzi o nasz kraj, woda z kranów najczęściej sama w sobie nie jest najwyższej jakości. Ale nawet w krajach, gdzie woda w kranach jest czyściutka, wiele osób decyduje się na instalację filtrów.

Dlaczego więc filtrowana woda jest lepsza niż woda z kranu? Odpowiedź jest wielowymiarowa. Władze wielu gmin czy powiatów wykonują świetną robotę, upewniając się, że nasza woda z kranu nadaje się do spożycia. Jednak woda pitna z naszych zlewni ma długą drogę do naszych kranów. Władze wodociągowe nie są w stanie kontrolować każdej rury lub innej przeszkody, która może mieć wpływ na jakość wody w drodze do każdego domu.

Co zatem może zanieczyszczać naszą wodę z kranu?

Istnieje kilka bakterii, które mogą negatywnie wpływać na wodę z kranu, a niektóre mogą powodować złe samopoczucie. Gdy woda pachnie nieprzyjemnie , jest to na ogół wynikiem rozwoju bakterii w rurach. Jest to powszechne w cieplejszych miesiącach i może wzrosnąć w czasie powodzi.

Do sieci wodociągowej mogą przedostać się inne zanieczyszczenia, a uszkodzenie systemów zaopatrzenia może spowodować nadciśnienie w dostawach czystej wody. Instalując wysokiej jakości system filtrów do wody , chronisz wodę w swoim domu przed potencjalnym złym smakiem i zapachem. Jeżeli bakterie takie jak giardia i cryptosporidium znajdują się w wodzie, jesteś chroniony przed nimi dzięki wysokiej jakości systemowi filtrowania wody.

A co ze smakiem?

Jednym z głównych powodów, dla których ludzie instalują filtry do wody w swoich domach, są korzyści smakowe. Przytłaczające opinie są takie, że po przefiltrowaniu woda z kranu jest czystsza i zdrowsza. Ten wynik ma kilka pozytywnych atrakcji dla rodziny. Oczywiście wszyscy piją więcej wody, ponieważ smakuje, pachnie i wygląda lepiej. Członkowie rodziny częściej rezygnują z niezdrowych opcji picia, takich jak napoje bezalkoholowe, i wybierają wodę jako lepszą alternatywę.

Czujesz się też pewniej myjąc jedzenie w przefiltrowanej wodzie z kranu, wiedząc, że wszelkie szkodliwe substancje są wychwytywane przez węgiel aktywny w filtrze, zanim go użyjesz.

Korzyści finansowe robią dużą różnicę

Ponieważ koszty życia gwałtownie rosną, stopy procentowe nadal rosną, a płace nie nadążają za inflacją, większość gospodarstw domowych musi znaleźć oszczędności. W takich chwilach małe wygrane sumują się. Instalując wysokiej jakości system filtrów do wody, skutecznie eliminujesz potrzebę kupowania drogiej wody butelkowanej. Ponieważ filtrowana woda z kranu smakuje o wiele lepiej, wygląda czyściej i pachnie lepiej, uzupełnianie butelek z wodą do szkoły, na siłownię, na zajęcia sportowe lub na codzienny spacer może zaoszczędzić mnóstwo pieniędzy każdego miesiąca.

Oferujemy gamę domowych filtrów do wody dla każdego rozmiaru i stylu kuchni.

Wszystkie nasze wkłady do filtra wody są gotowe do montażu — w pionie lub poziomie — i dyskretnie mieszczą się pod każdym zlewozmywakiem, w tym zlewozmywakiem podblatowym. Większość naszych systemów filtrów do wody można łatwo zainstalować samodzielnie.

Dodaj komentarz