You are currently viewing Pracujesz z domu? Pamiętaj o odpowiednim nawodnieniu!

Pracujesz z domu? Pamiętaj o odpowiednim nawodnieniu!

„Praca zdalna jest niesamowita”, mówisz sobie, przeprowadzając kolejną telekonferencję w dresie. Ale kiedy czujesz się komfortowo w domu, możesz zaniedbać podstawowe aspekty swojego zdrowia, od wystarczającej ilości światła słonecznego po picie dużej ilości wody. Oto nasze ulubione sposoby, które pomogą Ci zachować nawodnienie i produktywność podczas pracy zdalnej.

Jak pić więcej wody?

Kiedy wygodnie rozsiądziesz się na kanapie lub przy biurku , mogą minąć godziny, zanim przypomnisz sobie o ponownym nawodnieniu. Włącz te proste zmiany do swojej codziennej rutyny, aby utrzymać odpowiednie nawodnienie organizmu.

  • Przejdź na wodę gazowaną – jeśli nie możesz zakończyć swojej sympatii do napojów gazowanych, spróbuj przejść na wodę gazowaną. Ułatw sobie przejście, kupując wodę gazowaną w puszkach, która przypomina puszkę z Twoim ulubionym napojem. Małe butelki również mogą pomóc, by mieć zawsze wodę obok siebie.
  • Jedz pokarmy bogate w wodę – nie chcesz popijać szklanką wody podczas dnia pracy? Ciesz się przekąską pełną bogatych w wodę owoców i warzyw, aby nawodnić się podczas jedzenia. Kilka plasterków arbuza lub sałatki z ogórków może zawierać ponad 90% wody.
  • Zorganizuj konkurs – może Twoje dzieci i inni członkowie rodziny są w domu, gdy pracujesz. W ciągu dnia możesz zorganizować konkurs dla każdego członka rodziny, aby spróbować wypić zalecaną dzienną ilość wody. Śledź postępy na arkuszu zawierającym imię i nazwisko każdego członka rodziny i przygotuj dla każdego małą nagrodę.

    Wybierz nagrodę: może osoba, która wypije ich dzienną porcję, jako pierwsza wybierze to, co jesz na obiad! Rozpoczęcie tej rodzinnej tradycji to idealny czas na badania i wybór odpowiedniego rozwiązania do uzdatniania wody, by zapewnić swojej rodzinie zaufaną, sprawdzoną filtrowaną wodę .

Jak uzyskać więcej witaminy D.

Witamina D, którą wchłaniasz przez światło słoneczne i niektóre pokarmy, pomaga wzmocnić układ odpornościowy – wynika z badania z 2011 r. W Journal of Investigative Medicine. Jednak przy wszystkich spotkaniach i obowiązkach możesz nie znaleźć czasu na wyjście na zewnątrz. Oto kilka sposobów na zwiększenie ekspozycji na słońce.

  • Spacer po osiedlu – możesz wykonać tę prostą sztuczkę słoneczną, ustawiając w telefonie przypomnienie dwa razy dziennie, aby wyjść z pracy i wybrać się na spokojny spacer na zewnątrz. Jeśli udasz się, aby pozwolić pieskowi załatwić swoje interesy, spędź dodatkowe pięć minut na słońcu, przechodząc dodatkową przecznicę.
  • Udaj się do parku – Po pracy skorzystaj z dłuższych wieczorów i zabierz rodzinę do pobliskiego parku. Zajmij miejsce w bezpiecznej odległości od innych rodzin i zrób coś razem. Zagraj w badmintona, zrób jogę lub zrelaksuj się na kocu i posłuchaj muzyki.
  • Opal się  – wraz ze wzrostem temperatury możesz znaleźć więcej czasu na wymknięcie się na balkon lub zajęcie części trawnika do opalania. Przeczytaj książkę, obejrzyj podcasty lub zjedz bogate w wodę owoce z kosza piknikowego. Pamiętaj tylko o zastosowaniu kremu przeciwsłonecznego!

Praca w domu: wskazówki dotyczące zdrowszego stylu życia

Picie wody i zwiększenie ilości witaminy D zaprowadzi Cię na właściwą drogę, ale aby jeszcze bardziej poprawić styl życia w domu, zalecamy:

  • Zaopatrz się w składniki odżywcze – idąc do sklepu spożywczego, kupuj produkty bogate w składniki odżywcze, które wystarczają na dłużej, takie jak jabłka, winogrona, marchew i ziemniaki. Przechowuj mrożone i puszkowane owoce i warzywa w swojej kuchni, aby odżywić swoje ciało zdrowymi opcjami, nawet jeśli nie masz czasu na przygotowanie posiłku.

Przygotuj się na sukces pracując w domu, spędzając czas na zewnątrz, zaopatrując spiżarnię w żywność bogatą w składniki odżywcze i pijąc przez cały dzień wyśmienitą filtrowaną wodę .

Dodaj komentarz